Hakkımızda

Hakkımızda

Emay İnşaat, 1995 yılında Ankara'da kurulmuştur. Mühendislik kökenli ortaklık yapısı firmanın daima yeniliklere ve gelişmeye açık, cesur ve atak bir gelişme politikası izlemesini sağlamıştır.

Şirket, 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen konut ihalelerini kazanmasıyla birlikte İstanbul merkezli projelere katılarak taahhüt sektöründe yerini almıştır. Daha sonra SSK, Oyak, Bayındırlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi kurumların okul, hastane gibi önemli projelerini tamamlamıştır.

2000 yılından sonra Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından ihale edilen, tünel kalıp sistemiyle gerçekleştirilen toplu konut projelerine katılmaya başlamıştır.

Markalı konut projelerinde de yüksek satış rakamları ve yüksek proje primleri ile dikkatleri üzerine toplayan Emay İnşaat, günümüze kadar Kentplus Ataşehir, Kentplus Mimarsinan, Kentplus Kartal projelerini hayata geçirmiş, başarıyla tamamlamış ve binlerce insan Plus konseptli evlerinde yaşamaya başlamışlardır.

Bu projelerinin yanında Emay İnşaat, konut projelerini geliştirmeye devam etmiş, 2010 yılı içinde Kentplus Centrium Park ve Tower, KentPlus Newport, 2011 yılında da Brandium Ataşehir ve 2013 yılında da KentPlus Kadıköy projesine başlamıştır. KentPlus Centrium, Newport ve Brandium Ataşehir projeleri 2013 yılında tamamlanmış ve bu projelerde de yaşam başlamıştır.

“Hayatın her alanında, her konuda, daha fazlasını sunmak ve istemek” anlayışı ile projelerini hayata geçiren Emay İnşaat’ın Ataşehir’de hayata geçirdiği Brandium Ataşehir Projesi, 2011 yılında düzenlenen 4. Uluslararası Avrupa Kalite Zirvesi'nde En İyi Mimari Proje Ödülü almıştır.

İnşaat projeleri ile birlikte Emay İnşaat, KentPlus Ataşehir’de Pleon Sportivo Spor Merkezini de hayata geçirmiştir. 6500 m2 kapalı alanı olan spor merkezi, Türkiye’nin en gelişmiş ve lüks spor merkezi olarak tasarlanmış ve kısa sürede binlerce üye bu merkezde spor yaparak sağlıklı yaşama adım atmışlardır.

Tüm bunlara ek olarak Emay İnşaat A.Ş. turizm ve sağlık alanında da çalışmalarına devam etmiştir. Bunun sonucu olarak da İstanbul Anadolu Yakası’nda 5 yıldızlı bir otel ve Convention Center inşaatına, Avrupa Yakası’nda da özel bir hastane projesini hayata geçirmek için çalışmalara başlamıştır. İstanbul Anadolu Yakası’nda yapılan turizm kompleksi, “Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa” markasıyla 317 oda ve 2.000 metrekarenin üzerinde toplantı kapasitesi ile hizmet verecektir.

Emay İnşaat A.Ş. yoğun çalışmalarının sonucu olarak 2008 yılı Kurumlar Vergisi Türkiye geneli rekortmenlerinde ilk 100’e 62. sıradan girmiş ve bunun gururuyla diğer inşaat, sağlık ve turizm yatırımlarına devam etmektedir.

Emay İnşaat, projelerde ve projelere ait mimari detaylardaki değiştirme hakkını saklı tutar.
Tüm hakkı saklıdır © Emay İnşaat A.Ş. 2016